Garden party

W dzisiejszych czasach coraz częściej imprezy okolicznościowe wyprawia się w zaciszu swojego domu. Uroczystości rodzinne obchodzone w restauracjach czy salach bankietowych powoli odchodzą w niepamięć. Taki stan rzeczy może być spowodowany tym, że szukamy większej intymności i prywatności w czasie spotkań z rodziną. Z drugiej strony impreza wyprawiona w domu pozwala na zdecydowanie więcej luzu i dystansu, niż ta, która odbywa się w lokalu. Organizując urodziny, imieniny czy nawet rocznice ślubu warto przemyśleć pomysł zorganizowania garden party.

Garden party – co to jest?

Obecnie bardzo często w Polsce przyjmują się pomysły realizowane w Ameryce już od kilku, a nawet kilkunastu lat. W związku z tym, iż w Stanach Zjednoczonych pogoda jest słoneczna i piękna cały czas to ich ulubionym sposobem na świętowanie są właśnie garden party – czyli imprezy w ogrodzie. Cała idea tego rozwiązania polega na stworzeniu przestrzeni do wypoczynku, zabawy dla dzieci czy tańca. Bardzo często takie imprezy są organizowane przez zawodowców, którzy zajmują się zarówno wystrojem, jedzeniem jak i muzyką na wybrane wydarzenie. Niemniej jednak idea garden party będzie także ciekawym rozwiązaniem dla naszych rodzimych imprez okolicznościowych.

Jak przygotować imprezę w ogrodzie

Gdy upewnimy się, że pogoda prawdopodobnie dopisze, możemy zabrać się za planowanie konkretnych elementów przyjęcia. Pierwszy krok to wybór motywu przewodniego, wedle którego przystroimy ogród i jedzenie. W przypadku urodzin dla dzieci warto rozważyć imprezę w stylu safari, ulubionej bajki pociechy czy klocków lego. Z kolei uroczystości rocznicowe czy imieninowe to świetny czas na wybór motywów pastelowego, boho czy simple. Kolejny krok po wyborze stylu to zakup dekoracji. W przypadku garden party należy pamiętać o wiszących elementach, ciepłych kocach czy świeżych kwiatach. Dopełnieniem klimatu każdej imprezy w ogrodzie jest muzyka oraz oświetlenie.

Oświetlenie ogrodu

Wybór odpowiedniego oświetlenia na garden party to bardzo istotny element. Bardzo często impreza rozkręca się dopiero po zmroku, dlatego też warto zadbać o to, by klimat się utrzymał. W kwestii oświetlenia najczęstszym wyborem jest girlanda świetlna, czyli lampki zawieszone na żyłce czy sznurku. W zależności od stylu, na jaki się zdecydowaliśmy, możemy wybrać tą w kształcie dużych żarówek, małych kuleczek czy nawet wiszące paski. Dodatkowo girlandy świetlne są produkowane w różnych rozwiązaniach kolorystycznych, co pozwoli podkręcić efekt końcowy. Jeżeli szukamy efektownego rozwiązania oświetleniowego, to girlandy to jedyny słuszny wybór.