Paryż Wieża Eiffla Tour Eiffel Paris France - fototapeta

Dlaczego warto kupić plakat ścienny?

Plakaty ścienne stanowią element dekoracji, który nie tylko dodaje charakteru wnętrzom, ale potrafi odzwierciedlić naszą osobowość i kreatywność. Są tańszą opcją, niż zakup obrazu, a odpowiednio wykonane potrafią cieszyć oko niemal w tym samym stopniu.

Gdzie kupić plakaty na ścianę?

Wbrew pozorom opcji jest dużo. Największy wybór mamy oczywiście w internecie. Istnieje wiele stron sprzedających designerskie plakaty wysokiej jakości. Możemy także skorzystać z popularnych serwisów aukcyjnych, gdzie ceny są nieco niższe.
Istnieją firmy, które oferują także wykonanie plakatów ściennych według indywidualnego projektu klienta, na odpowiednim papierze i w wybranym rozmiarze.
Jeśli jednak lubimy oglądać towar na żywo przed jego zakupem, warto wybrać się do księgarni lub marketów budowlanych. W tych ostatnich znajdziemy także fototapety oraz inne ciekawe zdobienia na ścianę. Bogaty wybór plakatów znajdziesz również na tej stronie.

Jak wieszać plakat ścienny?

Plakaty, nawet te najlepszej jakości, bardzo łatwo ulegają uszkodzeniom, trzeba je także zabezpieczyć przed zabrudzeniami. Warto oprawić plakat ścienny w ramę lub antyramę, a następnie umieścić odpowiednio wysoko na haczyku lub wbitym gwoździu. Ciekawą opcją jest wieszanie plakatu na sznurku. Taki design doskonale pasuje do nowoczesnych lub marynistycznych wnętrz, gdzie dominują drewniane konstrukcje.
Najmniej estetycznie wygląda plakat, który jest przymocowany za pomocą taśmy klejącej. Nie jest to jednak regułą, gdyż użycie np. specjalnej kolorowej taśmy w pokoju dziecięcym może być bardzo kreatywnym rozwiązaniem i dodać lekkości wnętrzu.